Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Donanım Forumları Yardım Sayfaları

Küçült

Siz burada forumun çalışma sekli hakkında başlık linkleri yoluyla veya arama yoluyla sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Forumlar, Konular ve Mesajlar

Topluluk bülten tahtası nedir?

Bir topluluk bülten panosu çevrimiçi bir tartışma sitesidir. Bazen “tahta” veya “forumlar” olarak da adlandırılır. Forumlar, konular ve bireysel gönderilerden oluşan birkaç kategori içerebilir. Topluluk bülten panosundaki içerik genellikle site kullanıcıları veya kullanıcılar tarafından oluşturulur. Destek vermek, fikirlerini paylaşmak ve çeşitli farklı konular için kullanılırlar.

Bütün bunlar nasıl yapılandırılmış?

Bir bütün olarak bülten panosu, bireysel yazılardan oluşan (kullanıcının bir şeyler yazdığı) konuları (konuşmaları veya tartışmaları) içeren forumları (daha spesifik konu alanları) içeren çeşitli kategoriler (geniş konu alanları) içerir. .

Genelde topluluk ana sayfasında, her biri için temel istatistiklere sahip, başlık ve yazı sayısı ve en son mesajı hangi üyenin gönderdiği dahil olmak üzere, bir kategoriler ve forumlar listesi bulunur. Bu, en son yayınların, fotoğrafların ve paylaşılan diğer öğelerin akışını gösteren bir etkinlik akışıyla değiştirilebilir.

Yolumu nasıl bulurum?

Bir forumun adına tıkladığınızda, içerdiği konuların listesine yönlendirilirsiniz. Konu, üyeler veya konuklar arasındaki bir konuşmadır. Her konu tek bir gönderi olarak başlar ve yanıtlar olarak büyür ve farklı kullanıcılar tarafından yorumlar eklenir.

Yeni bir konu başlatmak için + Yeni Konu düğmesini tıklamanız yeterlidir (bunun için doğru izne ihtiyacınız olabilir).

Konular farklı şekillerde sipariş edilebilir. Varsayılan ayar, konunun en son etkinliğe en üstte sahip olmasıdır. Ancak, bu sırayı kolayca değiştirebilirsiniz; örneğin, konuyu en çok yazılan konuyu almak için. Konu listesinin sağ üstündeki Filtre menüsünü tıklamanız yeterlidir. Filtre menüsü, geçerli sayfayı sıralamanız için gereken seçenekleri sunar

Çok sayfalı görünümler

Tek bir sayfaya sığacak olandan daha fazla konu görüntülendiğinde, sayfa numaralarını içeren 'Sayfa' kutusunu görebilirsiniz. Bu, konu listesinin iki veya daha fazla sayfaya bölündüğünü gösterir. Bu, öğe listelerini birçok sayfaya bölme yöntemi, topluluk genelinde kullanılır.

Sabit konular nedir?

'Yapışkan' konular, moderatörler veya yöneticiler tarafından önemli olduğu belirlenen konulardır. Konu listesinin en üstünde listelenir ve yakın zamanda hiçbir posta göndermemiş olsalar bile, listenin en üstünde 'sıkışmış' kalırlar. Amaçları, önemli bilgilerin her zaman görünür ve erişilebilir olmasını sağlamaktır.

Bir konuyu nasıl okurum?

Bir konuyu okumak için başlığına tıklayın. Bir konudaki her gönderi bir üye veya misafir tarafından oluşturulur. Konuyu posta iletisinin solunda oluşturan üye hakkında kısa bilgiler göreceksiniz.

Mevcut bir konuya cevap göndermek için Yanıt Gönder düğmesini tıklayın. Bu düğme görünmezse, üye olarak oturum açmadığınız veya yanıtlama izniniz olmadığı veya konunun yeni yanıtlara kapatıldığı anlamına gelebilir.

Sayfanın altında bir Cevap kutusu da olacaktır. Hızlıca bir cevap da girebilirsiniz. Herhangi bir yanıtta Alıntı Yap bağlantısını tıklarsanız, söz konusu yayının içeriği sizin için otomatik olarak Yanıt kutusuna eklenecektir. Birden fazla yayında Alıntı 'yı tıklamak, bu yayınları tek bir cevapta çoklu fiyatlandırmanıza olanak sağlar.

Üyeler hakkında daha fazla bilgiyi nasıl edinebilirim?

Belirli bir üyeyle ilgili bilgileri görüntülemek için kullanıcı adına tıklayın. Bu sizi herkese açık profil sayfasına götürür.

Gezinme Çubuğu nedir?

Her sayfanın en üstündeki gezinme çubuğunda hareket etmenize yardımcı olacak bağlantılar bulunur. Sol üst kısımdaki 'breadcrumb' alanı, şimdi bulunduğunuz yeri gösterir. Sağdaki form, hızlı bir şekilde giriş yapmanızı sağlar. Bu, sitenin bir bölümünden diğerine hızlı hareket etmenizi sağlar.

Topluluğun görünüşünü değiştirebilir miyim?

Sayfanın sol alt tarafındaki stil değiştiriciyi kullanarak topluluğun stilini değiştirebilirsiniz. Bu, renk düzenini ve topluluğun görünümünü değiştiren farklı stiller seçmenize izin verir. Bu seçenek görünmüyorsa, tahta yeniden kısıtlanamaz.

Hazırlanıyor...
X