2in1 Bilgisayar Türleri - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

2in1 Bilgisayar Türleri

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • 2in1 Bilgisayar Türleri

  2in1, yeni nesil bilgisayar teknolojisidir. Dizüstü bilgisayar ve tablet bilgisayar teknolojisinin birleşiminden oluşur. Yani hem dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen hem de ekran kısmı çıkartılarak, tablet bilgisayar olarak kullanılabilen bir bilgisayar türüdür. 2in1 bilgisayar, 2’si 1 arada bilgisayarlar olarak geçer. Standart dizüstü bilgisayar tasarımına sahip şekilde kullanımı gerçekleştirilebildiği gibi özel ekran bağlantısı sayesinde dokunmatik ekranı çıkartılarak, sadece tablet bilgisayar olarak da kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

  2 in 1 Bilgisayar Türleri

  Günümüzde geliştirilen 2in1 bilgisayar modellerinde standart olarak 2 fonksiyonlu tasarım kullanılmaktadır. İlk tasarımda klavye ve ekranının birbirinden tamamen ayrılması söz konusudur. Diğerinde ise “360” derece katlanabilme özelliği ile tablet bilgisayar formuna geçiş yapabilmektedir. Ancak dokunmatik ekranı tamamen ayrılan modellere göre, 360 derece katlanabilir ekran teknolojili modeller çok daha ağır ve kalın bir tasarımda olur.

  Klavyesinden ayrılabilen 2in1 bilgisayar modelleri, dizüstü bilgisayar özelliğinde kullanımı sırasında, standart bir dizüstü bilgisayar modeline göre oldukça hafif bir tasarıma sahiptir. Fonksiyonel bir tablet bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar kullanımının gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan 2in1 bilgisayarlar özellikle şirketler ve kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Bu bilgisayarlar üzerinde Windows işletim sistemi kullanılıyor. Dokunmatik özellikli ekran teknolojisine uyumluluğu nedeni ile Windows 10 ve üzeri işletim sistemleri kullanılmaktadır. Son derece pratik bir şekilde dizüstü bilgisayar yapısından, dokunmatik ekranlı tablet bilgisayar formuna geçiş gerçekleştirilebiliyor. Hızlı ve dinamik yapısı ile dikkat çeken bu bilgisayar modellerinin tüm kullanım ihtiyaçlarına ise yanıt verebilmesi mümkün değildir. Çünkü teknik donanım bileşenlerinin kullanım alanı kısıtlamaları nedeni ile sadece genel kullanım ve iş bilgisayar kullanımı için uygunluğu bulunur. Daha yüksek performanslı bilgisayar kullanımları için ise yeterli seviyede performans sunamadığından uygun değildir.
Hazırlanıyor...
X