Televizyonun Zararları Nelerdir? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Televizyonun Zararları Nelerdir?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Televizyonun Zararları Nelerdir?

  Günümüzde, televizyonu olmayan bir ev bulmak neredeyse imkansızdır. Televizyon; ortaya çıktığı günden bu yana sihirli kutu olarak adlandırılmış, başkalarının hayatlarını evimize taşımış bir icattır. Genel kültür seviyesinin artmasına ve hayal dünyasının genişlemesine sebep olan televizyonun bunca faydasına karşın birçok zararı da bulunmaktadır. Televizyon; özellikle çocuklar için birçok olumsuz etkiye sahiptir.

  Televizyonun Sosyolojik ve Kültürel Zararları

  Televizyonun, cihaz olarak olumsuz etkilerine ek olarak içerik açısından da birçok zararı bulunmaktadır. Televizyonun içerikleri sayesinde toplumu dönüştürme özelliğine sahip olduğu hiçbir şekilde inkar edilemez. Televizyon yüzünden insanlar kültürel ve ahlaki değerlerden uzaklaşabilir. Buna ek olarak, televizyon başında hayatını geçiren birisi hareketsiz bir yaşama davetiye çıkarır. Bu durum, fiziksel aktiviteden yoksunluğu beraberinde getirir. Televizyonun içerik olarak zararlarından birisi de, insanların magazin ve eğlence programları yüzünden hayal edemeyecekleri hayatlara özenmesine sebep olmaktır. Özellikle, psikolojik olarak boşlukta olan insanlar, bu tip durumlardan daha çok etkilenir. Son zamanlarda ortaya çıkan evlilik ve kadın programları ise içerisinde yer alan olumsuz diyaloglardan dolayı her kesimden insana kötü örnek olmaktadır.

  Televizyonun Sağlığa Zararları

  Televizyonun, sağlığı doğrudan olumsuz etkileyen birçok etkisi bulunmaktadır. Her şeyden önce, televizyon başında hareketsiz vakit geçirmek, obeziteye davetiye çıkarır. Buna ek olarak, televizyonun yaydığı radyasyonun birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Televizyonun bir diğer zararı da göz rahatsızlıklarının oluşmasına sebebiyet vermesidir.
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X