Tesla Bobini Nedir? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Tesla Bobini Nedir?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Tesla Bobini Nedir?

  Tesla bobini, isminden de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi, ünlü Sırp-Amerikalı bilim insanı Nikola Tesla tarafından 1891 yılında ortaya atılmış bir projedir. Bugün fiziğin en önemli kurallarının babası olan ve oldukça bilimsel bir buluşa imza atan Nikola Tesla’nın en orijinal projelerinden birisi de Tesla bobini olacak şekilde karşımıza çıkmaktadır.

  Ne İşe Yarar?

  Tesla bobini, alternatif akımı yakalamak ve elektriği kablosuz bir biçimde iletmek için bulunmuş oldukça orijinal bir cihazdır. Temelleri 19. Yüzyılın sonlarına doğru atılmış olan bu cihaz, bugün hala fizikteki pek çok konunun temelini oluşturmaktadır. Oldukça orijinal ve profesyonel bir sistem olan Tesla bobini, 4 ana parçadan oluşmaktadır.

  Neyi Oluşturur?

  Röntgen ışıkları ve floresan lanbalar dahil, alternatif akıma bağlı olarak meydana gelen her türlü cihazın oluşturulmasında doğrudan Tesla bobinin etkileri bulunmaktadır. Hem basit hem de modern fizikte son derece fazla yer akpalayn oldukça önemli bir buluş olan Tesla bobini, bugün pek çok bilim insanının Nikola Tesla’ya halen övgü ile bakmasına imkan sağlayan buluşlar arasında yer almaktadır.
  Kıvılcım oluşturmak ve bu kıvılcımın şiddetine bağlı olarak da bir akım meydana getirmek bu bobinin amaçları arasında yer almaktadır. Son derece profesyonel bir şekilde oluşturulmuş olan bu buluş, insanlığın gelişimine oldukça büyük bir etkisi bulunan buluşlar arasında yer almaktadır. Nikola Tesla bu proje içerisinde çok fazla emek harcamıştır.
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X