Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Engellenir? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?

  Gün içinde sık sık reklam mesajları geliyor bu mesajlar telefon hafızasını boştan yere dolduruyor ve kişilerin sinirini bozabiliyor. Telefona gelen reklam mesajları nasıl engellenir konusunda her gün soru soran kullanıcılar son çareyi numara değiştirmekte buluyor. Sizin için hazırladığımız bu yazıda tüm reklam mesajlarından kısa sürede kurtulacaksınız.
  Alışveriş yaparken kampanyalardan ve promosyonlardan haberdar olabilmek için telefon numaranızı verebilir ya da çeşitli kuruluşlara verdiğiniz telefon numaraları sistemden alınabilir. Her iki durumda da istenmeyen mesajları engelleme ihtiyacı duyarsınız.
  Ülkemizde 1 Mayıs 2015’ten itibaren reklam mesajları şikayet edilebiliyor bu şikayetler neticesinde reklam mesajı atan şirket ya da şahıslar yüklü miktarlarda ceza ödüyor. Bu yöntem sonunda caydırıcı sonuçlar alınsa da günümüzde reklam mesajları atan şirketler mevcut.

  Telefona Gelen Reklam Mesajları Nasıl Şikayet Ediir?

  2015 senesinden önce reklam mesajlarını şikayet etmek için ıslak imzalı dilekçe ile başvuru yapılması gerekiyordu ancak teknolojinin gelişmesi bu konuya da yenilik sağladı. Reklam mesajlarını şikayet etmek için ihtiyacınız olan tek şey E- devlet şifresi. İşte tüm adımlar:
  • Tarayıcınız üzerinden ya da uygulama ile E-devlet sitesine giriş yapın.
  • Ticari Elektronik İleti Şikayet kısmından size mesaj gönderen numara ya da ismi yazın ve dilerseniz ekran görüntüsü ekleyin.
  • Şikayetler, sesli arama, e-mail ve SMS’ler için yapılabiliyor.
  Aynı zamanda akıllı telefonlar üzerinden ‘’ifade engelleme’’ yoluyla mesajları engelleyebilirsiniz.
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X