APK Nasıl İndirilir? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

APK Nasıl İndirilir?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • APK Nasıl İndirilir?

  Android telefon ve tablet kullanıcıları arasında sıklıkla merak edilen APK nasıl indirilir sorularına cevap bulabilmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Google Play’de ücretsiz olarak bulunan ancak bölge kısıtlaması nedeniyle kullanılamayan uygulamar ya da Google Play’e erişim sağlanamadığında APK dosyaları kurtarıcı olabiliyor.
  Android Package Kit ( APK ), android işletim sistemleri için hazırlanan oyun dosyaları ya da uygulamaların yüklenmesi ve kurulmasında kullanılabilen bir tür dosya formatıdır. Windows işletim sisteminde kullanılan .exe uzantısının Androidler için tasarlanan bir benzeridir demek yanlış olmaz. Google Play’de bulunan ancak Türkiye’de henüz yayınlanmayan ücretsiz uygulamalar APK dosyaları ile çok kolay adımlarla indirilebiliyor.

  APK Dosyaları Nasıl İndirilir?

  APK dosyalarını indirmek için bilinen en kısa ve etkili yol: internet aramaları. Ancak arama sonrasında içinde kötü yazılım ya da virüs içeren dosyaları da indirebilirsiniz dolayısıyla güvenilir sitelerden indirme işlemini gerçekleştirmelisiniz.
  Bazı uygulamalar çıktıkları an büyük bir hayran kitlesine ulaşabiliyor ancak çeşitli sebepler ile kaldırılıyor APK dosyaları ise tüm uygulama ve oyunlara erişebilme imkanı sağlıyor.
  İndirilen APK dosyalarını kurmak için öncelikle Ayarlar > Güvenlik menüsünü açın ve ‘’Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver’’ aktif hale getirin. Ardından dosyayı açın ve kurulumu başlatın. Kurulum tamamlandığı an uygulamayı kullanabilir tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  APK dosyaların içinde zararlı yazılımlar olabileceği için anti virüs taraması yapabilir, virüslerden kurtulabilirsiniz.
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X