VPN Nedir? Ne İşe Yarar? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

VPN Nedir? Ne İşe Yarar?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • VPN Nedir? Ne İşe Yarar?

  VPN çok basit bir biçimde özetlenecek olursa, sanal ve özel ağ anlamına gelmektedir. Dünya üzerinde bilgisayar ile içli dışlı olan pek çok kişinin tercih ettiği yöntemlerden birisi olan VPN, yasaklı sitelere girmenin başlıca yollarından birisi olarak bilinmektedir. Bu yöntem ile internet sitesine size ait olmayan bir IP adresi ile girmeniz beklenir. Pek çok sebep ile VPN ile internete bağlanmak isteyebilirsiniz. Bunun belirli başlı sebepleri bulunmaktadır.

  İnsanlar Neden VPN ile İnternete Bağlanır?

  VPN ile internete bağlananlar bunu pek çok sebebe bağlı olarak yapabilmektedir. Bu sebeplerden ilki, elbette yasaklı sitelere erişim sağlamak olacaktır. Başka bir site üzerinden internete bağlanmak, özellikle yasaklı sitelere erişim için pek çok kişinin tercih ettiği yolların başında geliyor. Ancak bununla ilgili henüz bir hukuki düzenleme yapılmadı.
  Okul ve iş yeri gibi ağlarda bazen VPN kullanmanızı gerektirecek özel ağlar arasında yer aldığından, öğrenciler ve büyük şriket çalışanları da VPN kullanmak isteyebilirler. Torrent ve benzeri indirme programlarında da VPN ihtiyacı duyabilirsiniz.

  Güvenlik İçin VPN

  VPN kullanıcılarının bu durumu tercih etmesindeki başlıca nedenlerden birisi de güvenliğe önem vermeleri olarak yorumlanabilir. Başka bir IP üzerinden internete erişim sağladığınız için bilgilerinizi korumak adına böyle bir yöntem tercih edilmesi de mümkün. Birçok servisin VPN hizmeti verdiğini söyleyebiliriz
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X