V8 Araç Motoru Nedir? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

V8 Araç Motoru Nedir?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • V8 Araç Motoru Nedir?

  Çağımızda otomobiller büyük bir ihtiyaçtır. İnsanların seyahati için vazgeçilmez araçlar arasında yer almaktadır. Bazı insanlar otomobilleri ulaştırma amaçları için, bazıları ise yarış için kullanmaktadır. Uzun yıllardan beri otomobil yarışları dünya üzerinde var olmuştur.
  Teknolojinin gelişmesiyle, otomobillerde de değişimler görülmüştür. Bu değişimlerden en büyüğü ise araç motorlarında olmuştur. Araç motorları, aracın tipine ve ne için kullanılacağına göre tasarlanır. V8 araç motorları ise genellikle spor arabalarda görülmektedir. Bu motorun oldukça yüksek bir performansı bulunmaktadır. Motorun dış görünüşü “V” harfini andırdığından, V model olarak adlandırılmıştır.

  V8 Araç Motorlarının Özellikleri

  V8 motorları yüksek güçlü spor araçlarında ve ayrıca yardımcı programlar gibi daha büyük araçlarda bulunur. Bunun yanı sıra motor, farklı yakıt türlerine uyarlanabilir. Ayrıca gemiler ve hatta uçaklar için kullanılır. Görünümü, küçük yarış teknelerinde ve uçakların prototiplerinde test edildiğinde, 20. yüzyılın başlarından itibaren kullanılmaktaydı. Genel olarak V8 motorları, aynı sayıda ve silindir boyutunda olan sıralı motorlara göre daha küçüktür.'V' silindirleri tarafından oluşturulan açı bu tip farklı motorlarda değişiklik gösterir ve ideal olarak yanma-başlama döngüsünün silindirler arasında eşit aralıklarla yapılmasına izin verir. Bu tür bir düzenlemenin kullanılmasındaki ana avantaj, daha kompakt bir motora sahip olmasının yanı sıra, diğer parça ve aksesuarların da güce bağlı olarak optimize edilebilmesidir.
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X