Tesla Otomobillerin Özellikleri Neler? - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Tesla Otomobillerin Özellikleri Neler?

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Tesla Otomobillerin Özellikleri Neler?

  Tesla otomobiller, standart otomobillere göre fark yaratan özellikleriyle beraber otomotiv sektörünün en önemli temsilcileri arasına girmiş durumdalar. Elon Musk’ın projelendirilerek finanse ettiği Tesla Motors bünyesinde geliştirilen elektrikli otomobiller, yeni nesil standartları benimsemede etkin rol oynuyorlar.

  Tesla Otomobillerdeki Özellikler Nelerdir?

  Performans
  Standart otomobillerden ayrılan en önemli özelliklerinin başında performansları geliyor. Tesla’nın sahip olduğu özgün model konseptindeki değişim gösteren performans özellikleri araç sürücüleri için memnuniyet veren seviyede oluyor. Her kullanımda az enerji harcayarak maksimum mesafe kaydetmeye yönelik özelliğe sahipler.

  Yakıt
  Elektrik tüketim oranının makul seviyede tutuluyor olmasıyla Tesla otomobillerde yakıt tüketiminin en iyi standartlara ulaşmasını sağlar özellikte oluyor. Elektriği işlemesi ve performansa yansıtmasıyla birlikte Tesla otomobilleri kullanıcılar için her zaman en iyi yol sürüşünü sağlıyor.

  Aerodinamik
  Aerodinamik tasarımıyla birlikte fark yaratmayı başaran Tesla otomobiller hem sürüş esnasında hem de fren yapma esnasında belirgin seviyede fark edilebilir küçük ayrıntılara sahipler. Her modelde özel olarak planlanan aerodinamik özellikleri, ilk kullanımdan itibaren görülebilir durumda oluyor.

  0-100 Süresi
  0’dan 100’e çıkış süresi son derece kısa olan modelleri bulunduran Tesla otomobiller 1.9 saniye gibi sürelerde en iyi kullanım deneyimini sağlar özelliğe sahipler.

  Sürücü Güvenliği
  Sürücülerin güvenliğinin düşünülerek oluşturulduğu paneliyle beraber Tesla’nın araçlarında özel bir sistem oluşturulmuş durumda. Maksimum kontrolü sunan modeller aynı zamanda kaza anında emiş güçleriyle sürücünün zarar görmemesi üzerine tasarlanıyorlar.
  Herkese iyi forumlar...
Hazırlanıyor...
X