Harici bileşenler ve Çevre birimleri - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Harici bileşenler ve Çevre birimleri

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Harici bileşenler ve Çevre birimleri

  Harici bileşenler ve çevre birimleri, bilgisayar kullanımı için gereklilik taşımasa da daha geniş fonksiyonlu ve daha zengin bir kullanım standardı oluşturur. Bilgisayar kasası dışında bulunan bilgisayar donanım bileşenlerinden oluşan harici bileşenler ve çevre birimleri farklı istek ve ihtiyaçlara yanıt verir. Bu nedenle de bilgisayarların yaygın olarak kullanıldığı günümüzde bu konuda son derece zengin bir çeşitliliğin oluşmasına neden olur.

  Harici Bileşenler ve Çevre Birimleri Nelerdir?

  Bilgisayarın çalışmasına ilişkin direkt olarak bağlantısı bulunmayan, daha çok fonksiyonlarının zenginleştirilmesine yardımcı olan aygıtlardan oluşur. Harici bileşenler ve çevre birimleri, bilgisayara bilgi girişi veya bilgi çıkışı gerçekleştirebilen birimlerdir. Giriş birimleri ve çıkış birimleri olarak çevre birimleri 2 gruba ayrılmaktadır. Klavye (keyboard), fare (Mouse), mikrofon (mic), kamera (webcam), tarayıcı (scanner) gibi sıklıkla kullanılmakta olan aygıtlar çevre giriş birimleri arasında yer alır. Ekran (monitör), yazıcı (printer), çizici (ploter) ve hoparlör (speaker) gibi aygıtlar ise çevre çıkış birimleri arasında yer almaktadır.

  Harici bileşenler ve çevre birimleri farklı kullanım ihtiyaçlarına fonksiyon kazandırmaktadır. Bu nedenle de son derece zengin bir çeşitliliği bulunur. Farklı kullanım ihtiyaçlarına odaklı çözümler sağlayan, yeni nesil ve bilgisayarda bulunmayan özellikler kazandıran sayısız çeşitlilikte harici bileşenler bulunmaktadır. Hızla gelişen teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerde, tüm bilgisayar teknolojisinde olduğu gibi harici bileşen ve çevre birimlerinde de zengin çeşitliliğin mevcut olmasına neden oluyor. Bu gelişimi yakından takip etmek isteyen ve ihtiyaç ya da isteklerine göre bilgisayar çevre birimleri almak isteyenlere ikinci el ve sıfır seçenekleri sunuluyor. Böylelikle son derece pratik, hızlı ve güvenli bir şekilde en kaliteli harici bileşenleri, çok uygun fiyat seçenekleri ile forum platformu üzerinden alabilmelerine yardımcı olunuyor.
Hazırlanıyor...
X