Dahili Bileşenler ve Kasa - Donanım Forum

Duyuru

Küçült
No announcement yet.

Dahili Bileşenler ve Kasa

Küçült
X
Küçült
Şu Anda Bu Konuyu Görüntüleyen Aktif Kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi.)
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Dahili Bileşenler ve Kasa

  Dahili bileşenler ve kasa, masaüstü bilgisayar teknolojisinin en temel yapısını oluşturur. Bir masaüstü bilgisayarın işlevini yerine getirebilmesi için gerekli olan dahili bileşenler zengin çeşitliliğe sahiptir. Dahili bileşenler ve kasa seçenekleri, kullanım tarzına göre mevcut olan ihtiyaçlar için en iyi performans yanıtının alınmasına yardımcı olacak sistemin kurulabilmesine yardımcı olur. Hızla gelişen bilgisayar teknolojisi ile birlikte bir modelde mevcut olan sorunlar, diğer bir modelde gideriliyor ve yeni özellikler sunuluyor. Bu şekilde devamlı ileriye doğru gelişimin sürdürdüğü bilgisayar teknolojisindeki bu yenilikleri takip edebilmek dışarıdan çokta kolay olmaz.

  Piyasada mevcut veya yeni çıkmış dahili bileşenler ve kasa ürünlerine dair her şey tek bir platformda bir araya geliyor. Sıfır ve ikinci el olarak farklı bütçelere göre uyumlu bilgisayar donanımlarını ve kasaları satın alabilme imkanı bulunuyor.

  Dahili Bileşenler Nelerdir?

  Bilgisayar teknolojisini oluşturan dahili bileşenler, temel olarak bilgisayar kasası içerisinde yer alan donanım bileşenlerinden oluşur. Dahili bileşenler ve kasa masaüstü bilgisayarını oluşturan en temel birimlerdir. Anakart, işlemci (CPU), bellek (RAM), sabit disk (HDD), güç kaynağı (Power Supply), ekran kartı, ses kartı ve soğutma sistemleri bilgisayar dahili bileşenlerini oluşturur. Bu dahili bileşenlerin performansları model yapısına göre değişiklik gösterir. Farklı kullanım alanları ve buna bağlı ihtiyaçları mevcut olduğundan da zengin bir model çeşitliliği her bir bileşen için mevcuttur. Dünyaca ünlü teknoloji markalarının geliştirdikleri birbirinden farklı özelliklerdeki ve kalitedeki dahili bileşenler ve kasa ürünleri bir arada yer alıyor. Sıfır ve ikinci el satışlarının gerçekleştirildiği forum kategorisi üzerinden ihtiyaca odaklı dahili bilgisayar bileşenlerini ve bunları saklayacak kasaları, son derece güvenli ve hızlı bir şekilde satın alabilmek mümkün oluyor.
Hazırlanıyor...
X